Değerli ziyaretçilerimiz;

Avrupa'lı Joalpe firmasının patentli ürünü olan ve Türkiye'de Altron tarafından dağıtımı yapılan 43 litre tekerlekli sepetlerimizin gerek yurt içinde gerek yurt dışında taklitlerinin üretildiğinin bilincindeyiz. Son zamanlarda, çeşitli mağazalardan tarafımıza gelen şikayetlerde sapı, tekerleği veya kendisi kırılan başka marka sepetlerin Joalpe / Altron markası ile karıştırıldığını öğrendik ve bu uyarı sayfasını oluşturduk.

Burada orijinal / taklit sepetlerin hem işlevsel hem de görsel açıdan farklılıklarını dikkatinize sunmak istiyoruz. Kullandığınız ya da kullanmayı düşündüğünüz tekerlekli sepet ile ilgili herhangi bir sorunuzda mutlaka bize ulaşmanızı rica ederiz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

TEKERLEK KALİTESİ

Tekerlekli sepetin en önemli iki parçasından biridir. Zemin ile sürekli temas ve sürtünme halinde olan tekerleklerin çok yüksek kaliteli olmaları gerekir.

Yanda orijinal tekerlekler ile taklit görüntüleri yer almaktadır. (Taklit tekerlek görüntüleri piyasadan edindiğimiz şikayetlerden derlenmiştir.)

SAP MUKAVEMETİ

Uzayan teleskopik sap tekerlekli sepetin en önemli ikinci parçasıdır.
Birinci sınıf malzeme ile üretilen Altron sepetler son derece kuvvetli saplara sahiptir. Taklit sepetlerde ise saplar kuvvetsiz olup kolay kırılabilir. 

Her iki sepetteki ürün adet ve ağırlıkları eşittir.

GÜRÜLTÜ SEVİYESİ

Gürültü testi aynı zeminde, aynı mesafede ve aynı sepet doluluğu ile gerçekleştirilmiştir.

[mp3j track="altron-tekerlek-ses.mp3"]
[mp3j track="taklit-tekerlek-ses.mp3"]

SEPET DENGESİ

Her iki sepete de aynı ürünler sığdırılmaya çalışıldığında taklit sepet dengesini yitiriyor. Taklit sepette üstüste konan ürünler düşerek kırılabilir.

Her iki sepetteki ürün adet ve ağırlıkları eşittir.

SEPET CİROSU

Sadece iki sepet arasındaki litre farkından değil, taklit sepetin şekli nedeniyle de bazı ürünler dışarda kaldı. Altron marka sepet 74,70 TL'lik ürün alırken, taklit sepet sadece 3 litre daha az hacimli olmasına rağmen 54,20 TL ile %38'lik ciro kaybı yarattı.